DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Sváteční slovo kapitánovo

 
Petr Kadlec
kapitán železnobrodské stáje SSC

Kontakt: cyklopetr@seznam.cz, 725 240 429 

 

14. 6. 2019
    V sobotu 24.srpna 2019 se měl konat již 11. ročník MVV.
Bohužel začátkem června byla zahájena kompletní rekonstrukce Nábřeží Obránců míru v celé své délce t.j. od Malého náměstí až po koupaliště v Železném Brodě. Práce budou dle plánu trvat až do konce listopadu a různá omezení v dopravě, dokonce i úplné uzavření vozovky nám nedovolí důstojně uspořádat naše závody. Omlouváme se tímto všem příznivcům MVV a věříme, že příští rok se na startu závodu sejdeme na nově vybudované silnici.
    Na sobotu 24.srpna připravujeme,jako malou náhradu, společnou spanilou jízdu.Podrobnosti uveřejníme na stránkách oddílu.

Za organizační výbor
Petr Kadlec

 

17. 6. 2015
    V neděli večer jsem se dozvěděl tu nesmírně smutnou zprávu o úmrtí pana Oldřicha Horáka. Všichni chápou, jakou ztrátou je pro cyklistiku Oldův předčasný odchod, ale hlavně odešel hodný a férový člověk, který nám několikrát ochotně pomohl i ve chvílích našich začátků, kdy nás okolí příliš vážně nebralo, jsme pro Oldu byli rovnocenní parťáci, kterým vždy vyšel maximálně vstříc.
    Oldo,
děkujeme a nezapomeneme. Upřímnou soustrast rodině.

Za SSC Železný Brod,

Petr Kadlec.

 

13. 6. 2013

SSC ŽELEZNÝ BROD - CYKLISTICKÝ ODDÍL

    V počasí, které letos příliš nepřálo, se nám závodní sezona pomalu přehoupla do své druhé půlky, a tak je načase připomenout a vyhodnotit akce, kterých se naši cyklisté v letošním roce zúčastnili.
    Sezonu náš oddíl odstartoval již počátkem března společnou akcí - jednalo se o Krkonošskou 70. Milovníkům běžeckého lyžování nemusíme tuto specifickou záležitost blíže představovat, ale pro ty, kteří ještě neslyšeli: jedná se o závod pětičlenných hlídek v destinaci Východních Krkonoš. Výsledek: nebyli jsme poslední a hlavně jsme se v těch těžkých a specifických horských podmínkách k sobě zase o kousek přiblížili. Nutno ještě podotknouti, že přípravou na K 70 bylo společné kopírování Jizerské 50. Těmito dvěma nejvýznamnějšími akcemi bychom chtěli nastínit, jakým směrem byla orientována příprava na tuto sezonu.

Přestalo nám konečně sněžit a pršet, tak honem k cyklistice...

    Již od prvních závodů bylo patrné, že kostru týmu budou tvořit Jakub Nechanický, Tomáš Malík a Aleš Zeman. K tomuto triu se úspěšně přidává i Jakub Menšík. Věříme však, že v druhé polovině závodního roku se přidají i ostatní, kteří bohužel bojovali s různými zdravotními či jinými problémy. V uplynulých sezonách jsme si zvykli, že naši závodníci dobývali regionální cykloseriály typu Jičínská cykloliga nebo Českolipský pohár, jindy dosáhli významnějšího umístění v jednorázových závodech. Letošní rok je však výjimkou. Naši borci slaví největší úspěchy v Extralize masters (celorepublikovém seriálu závodů organizovaném pod hlavičkou Českého svazu cyklistiky).
    Tato skutečnost dokazuje, že Aleš Zeman je v kategorii M30 po osmi odjetých závodech celkově první a dvojice Jakub Nechanický, Tomáš Malík okupují druhé, resp. třetí místo v kategorii M19. Vrcholem snažení pak bude pro tuto trojici účast na Mistrovství republiky v kategorii Masters. Aleš Zeman se bude snažit uspět v hromadném závodě a časovce jednotlivců, Jakub Nechanický a Tomáš Malík navíc budou hájit barvy našeho týmu na zářijovém MČR v závodě dvojic. Význam těchto tří akcí potvrzuje skutečnost, že jsou organizovány pod hlavičkou Českého svazu cyklistiky a účast v těchto závodech zajišťuje pouze platná závodní licence. Budeme držet našim závodníkům palce a věříme, že na tomto prvním vrcholu sezony uspějí a přivezou jednu z medailí.

Memoriál Václava Vele

    V sobotu 17. srpna 2013 se uskuteční již 5. ročník MVV. Jedná se o silniční časovku jednotlivců mezi Železným Brodem a Bozkovem. Byť je závod ryze silničního charakteru, mohou se ho zúčastnit závodníci na všech typech kol. MVV je vypsán do kategorií mužů, žen i dětí a závodit se bude o putovní pohár, ale i mnoho dalších hodnotných cen. Pro závodníky i příznivce cyklistiky bude připraveno bohaté občerstvení v areálu Tenisového klubu Železný Brod. Start prvního závodníka je v sobotu 17. srpna 2013 v 10 hodin za železnobrodským koupalištěm. Významnou změnou je zařazení závodu do Extraligy masters a Českolipského poháru. Věříme, že se závod vydaří stejně jako v předešlých čtyřech ročnících.

Těšíme se na Vaši účast!

Za SSC Železný Brod, Petr Kadlec.

Více info o závodě najdete na: mvv.wbs.cz

 

24. 5. 2013
    Ahoj,
je až neuvěřitelné, jak hezky lze prožít páteční ráno. Vstával jsem v 4,45 a na kole, směr Turnov, mimochodem do práce, jsem vyrazil v 5,15 hodin letního času, t.j. 4,15 času dle sluníčka. Na stupnici nálady se hodnoty pohybovaly výrazně v mínusových hodnotách. Na Malé Skále jsem se rozhodl před hnusným kopcem zvaným Oběšeňák odbočit na nově vzniklou cyklotrasu. Během několika málo minut jsem se z nebezpečného prostředí hlavní silnice, kde mi dělají společnost nervozní řidiči spěchající do práce, nebo unavení polští kamioňáci, dostal do oázy ticha, míru a pohody. Po proudu klidné Jizery jsem svištěl směr Turnov.Občas na mě vykoukla poplašená srnka, zmatená z toho co tam ten blázen v dresu SSC Železný Brod asi pohlédává. Jediný problém nastal v momentě, kdy jsem nebyl plně koncentrovaný na jízdu, a málem se vyboural. Důvodem této chybičky byl úžasný pohled na ranním sluníčkem ozařený zámek Rohozec...

    Do práce jsem přijel málem pozdě, ale stálo to za to. Bylo mi moc hezky a ubezpečil jsem se, že i když to někdy stojí za h...., tak je na tom světě krásně!
    Tak asi tak.

Petr

 

19. 4. 2012 
     Mnoho lidí považuje silniční časovku za disciplínu nezáživnou, nudnou a pro závodní vyžití nezajímavou. 
Ale na druhou stranu je možná i většina těch, kteří si myslí opak. No a co teprve časovka družstev! Často jsem si přál být jednoho dne součástí toho krásného útvaru ve stejných kombinézách, na stejných strojích s černým diskem valícím se padesátkou k cíli. V dobách největší slávy Pojizerské ligy, se pořádala časovka tříčlenných družstev. Jedinkrát jsem se tohoto závodu zúčastnil s kolegy,které jsem ani moc neznal, ale byl jsem rád, že jsem to mohl zažít a zkusit...
     Nebudu Vás však déle napínat a prozradím, o co mi jde a kam bych Vás rád nasměroval - letos vznikl
nový seriál závodů, který se bude konat v nepříliš vzdálených lokalitách a jedním ze závodů je časovka čtyřčlenných družstev (DOKONCE!). Časovka se uskuteční v polovině června v České Lípě. Odvahu pořadatelů uspořádat tuto akci bychom měli odměnit naší účastí. Nevím, zda-li i Vy ostatní budete sdílet nadšení mé a Jakuba M.N., ale věřím, že ano.
     Postavit jedno družstvo by neměl být problém, ale jsem optimista a už vidím, jak za krásného letního dne
v těch stejných kombinézách, sice bez disku na zadním kole, stojí dvě družstva SSC Železný Brod. Pokud by vše klaplo na 100% , tak by tato myšlenka neměla být tak utopická, jak se Vám asi na první pohled může zdát.
     Je jasné, že pokud se této akce zúčastníme a budeme-li chtít mít dobrý pocit, je nutné se připravit! Start, jízda v bočním větru, plynulé střídání atd. - moc se těším, až to vše budeme dávat dohromady...
Tak co tomu říkáte?
     CYKLISTICE ZDAR A TEAMOVÉ ČASOVCE ZVLÁŠTĚ!


Petr

 

23. 12. 2011
     Jardo, Aleši, Tomáši, Jakube, Matouši, Luďku, Vašku!
Nadešel čas vánoční a jsem rád, že touto cestou mohu vyjádřit svoji radost nad tím, kam mě ty roky, co se věnuji cyklistice, přivedly.
     Mnohdy, při najíždění těch tisíců kilometrů, jsem přemýšlel, zda-li to všechno má smysl. Smysl to mělo, a velký! Poznal jsem díky kolu bezvadné kluky, nejen vynikající sportovce, ale i pohodové bezva přátele. Chci Vám popřát krásné Vánoce a do Nového roku hodně štěstí a zdraví Vám i vašim blízkým.


Petr