Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Sváteční slovo kapitánovo

 
Petr Kadlec
kapitán železnobrodské stáje SSC

Kontakt: cyklopetr@seznam.cz, 725 240 429 

 

17. 6. 2015
    V neděli večer jsem se dozvěděl tu nesmírně smutnou zprávu o úmrtí pana Oldřicha Horáka. Všichni chápou, jakou ztrátou je pro cyklistiku Oldův předčasný odchod, ale hlavně odešel hodný a férový člověk, který nám několikrát ochotně pomohl i ve chvílích našich začátků, kdy nás okolí příliš vážně nebralo, jsme pro Oldu byli rovnocenní parťáci, kterým vždy vyšel maximálně vstříc.
    Oldo,
děkujeme a nezapomeneme. Upřímnou soustrast rodině.

Za SSC Železný Brod,

Petr Kadlec.

 

13. 6. 2013

SSC ŽELEZNÝ BROD - CYKLISTICKÝ ODDÍL

    V počasí, které letos příliš nepřálo, se nám závodní sezona pomalu přehoupla do své druhé půlky, a tak je načase připomenout a vyhodnotit akce, kterých se naši cyklisté v letošním roce zúčastnili.
    Sezonu náš oddíl odstartoval již počátkem března společnou akcí - jednalo se o Krkonošskou 70. Milovníkům běžeckého lyžování nemusíme tuto specifickou záležitost blíže představovat, ale pro ty, kteří ještě neslyšeli: jedná se o závod pětičlenných hlídek v destinaci Východních Krkonoš. Výsledek: nebyli jsme poslední a hlavně jsme se v těch těžkých a specifických horských podmínkách k sobě zase o kousek přiblížili. Nutno ještě podotknouti, že přípravou na K 70 bylo společné kopírování Jizerské 50. Těmito dvěma nejvýznamnějšími akcemi bychom chtěli nastínit, jakým směrem byla orientována příprava na tuto sezonu.

Přestalo nám konečně sněžit a pršet, tak honem k cyklistice...

    Již od prvních závodů bylo patrné, že kostru týmu budou tvořit Jakub Nechanický, Tomáš Malík a Aleš Zeman. K tomuto triu se úspěšně přidává i Jakub Menšík. Věříme však, že v druhé polovině závodního roku se přidají i ostatní, kteří bohužel bojovali s různými zdravotními či jinými problémy. V uplynulých sezonách jsme si zvykli, že naši závodníci dobývali regionální cykloseriály typu Jičínská cykloliga nebo Českolipský pohár, jindy dosáhli významnějšího umístění v jednorázových závodech. Letošní rok je však výjimkou. Naši borci slaví největší úspěchy v Extralize masters (celorepublikovém seriálu závodů organizovaném pod hlavičkou Českého svazu cyklistiky).
    Tato skutečnost dokazuje, že Aleš Zeman je v kategorii M30 po osmi odjetých závodech celkově první a dvojice Jakub Nechanický, Tomáš Malík okupují druhé, resp. třetí místo v kategorii M19. Vrcholem snažení pak bude pro tuto trojici účast na Mistrovství republiky v kategorii Masters. Aleš Zeman se bude snažit uspět v hromadném závodě a časovce jednotlivců, Jakub Nechanický a Tomáš Malík navíc budou hájit barvy našeho týmu na zářijovém MČR v závodě dvojic. Význam těchto tří akcí potvrzuje skutečnost, že jsou organizovány pod hlavičkou Českého svazu cyklistiky a účast v těchto závodech zajišťuje pouze platná závodní licence. Budeme držet našim závodníkům palce a věříme, že na tomto prvním vrcholu sezony uspějí a přivezou jednu z medailí.

Memoriál Václava Vele

    V sobotu 17. srpna 2013 se uskuteční již 5. ročník MVV. Jedná se o silniční časovku jednotlivců mezi Železným Brodem a Bozkovem. Byť je závod ryze silničního charakteru, mohou se ho zúčastnit závodníci na všech typech kol. MVV je vypsán do kategorií mužů, žen i dětí a závodit se bude o putovní pohár, ale i mnoho dalších hodnotných cen. Pro závodníky i příznivce cyklistiky bude připraveno bohaté občerstvení v areálu Tenisového klubu Železný Brod. Start prvního závodníka je v sobotu 17. srpna 2013 v 10 hodin za železnobrodským koupalištěm. Významnou změnou je zařazení závodu do Extraligy masters a Českolipského poháru. Věříme, že se závod vydaří stejně jako v předešlých čtyřech ročnících.

Těšíme se na Vaši účast!

Za SSC Železný Brod, Petr Kadlec.

Více info o závodě najdete na: mvv.wbs.cz

 

24. 5. 2013
    Ahoj,
je až neuvěřitelné, jak hezky lze prožít páteční ráno. Vstával jsem v 4,45 a na kole, směr Turnov, mimochodem do práce, jsem vyrazil v 5,15 hodin letního času, t.j. 4,15 času dle sluníčka. Na stupnici nálady se hodnoty pohybovaly výrazně v mínusových hodnotách. Na Malé Skále jsem se rozhodl před hnusným kopcem zvaným Oběšeňák odbočit na nově vzniklou cyklotrasu. Během několika málo minut jsem se z nebezpečného prostředí hlavní silnice, kde mi dělají společnost nervozní řidiči spěchající do práce, nebo unavení polští kamioňáci, dostal do oázy ticha, míru a pohody. Po proudu klidné Jizery jsem svištěl směr Turnov.Občas na mě vykoukla poplašená srnka, zmatená z toho co tam ten blázen v dresu SSC Železný Brod asi pohlédává. Jediný problém nastal v momentě, kdy jsem nebyl plně koncentrovaný na jízdu, a málem se vyboural. Důvodem této chybičky byl úžasný pohled na ranním sluníčkem ozařený zámek Rohozec...

    Do práce jsem přijel málem pozdě, ale stálo to za to. Bylo mi moc hezky a ubezpečil jsem se, že i když to někdy stojí za h...., tak je na tom světě krásně!
    Tak asi tak.

Petr

 

19. 4. 2012 
     Mnoho lidí považuje silniční časovku za disciplínu nezáživnou, nudnou a pro závodní vyžití nezajímavou. 
Ale na druhou stranu je možná i většina těch, kteří si myslí opak. No a co teprve časovka družstev! Často jsem si přál být jednoho dne součástí toho krásného útvaru ve stejných kombinézách, na stejných strojích s černým diskem valícím se padesátkou k cíli. V dobách největší slávy Pojizerské ligy, se pořádala časovka tříčlenných družstev. Jedinkrát jsem se tohoto závodu zúčastnil s kolegy,které jsem ani moc neznal, ale byl jsem rád, že jsem to mohl zažít a zkusit...
     Nebudu Vás však déle napínat a prozradím, o co mi jde a kam bych Vás rád nasměroval - letos vznikl
nový seriál závodů, který se bude konat v nepříliš vzdálených lokalitách a jedním ze závodů je časovka čtyřčlenných družstev (DOKONCE!). Časovka se uskuteční v polovině června v České Lípě. Odvahu pořadatelů uspořádat tuto akci bychom měli odměnit naší účastí. Nevím, zda-li i Vy ostatní budete sdílet nadšení mé a Jakuba M.N., ale věřím, že ano.
     Postavit jedno družstvo by neměl být problém, ale jsem optimista a už vidím, jak za krásného letního dne
v těch stejných kombinézách, sice bez disku na zadním kole, stojí dvě družstva SSC Železný Brod. Pokud by vše klaplo na 100% , tak by tato myšlenka neměla být tak utopická, jak se Vám asi na první pohled může zdát.
     Je jasné, že pokud se této akce zúčastníme a budeme-li chtít mít dobrý pocit, je nutné se připravit! Start, jízda v bočním větru, plynulé střídání atd. - moc se těším, až to vše budeme dávat dohromady...
Tak co tomu říkáte?
     CYKLISTICE ZDAR A TEAMOVÉ ČASOVCE ZVLÁŠTĚ!


Petr

 

23. 12. 2011
     Jardo, Aleši, Tomáši, Jakube, Matouši, Luďku, Vašku!
Nadešel čas vánoční a jsem rád, že touto cestou mohu vyjádřit svoji radost nad tím, kam mě ty roky, co se věnuji cyklistice, přivedly.
     Mnohdy, při najíždění těch tisíců kilometrů, jsem přemýšlel, zda-li to všechno má smysl. Smysl to mělo, a velký! Poznal jsem díky kolu bezvadné kluky, nejen vynikající sportovce, ale i pohodové bezva přátele. Chci Vám popřát krásné Vánoce a do Nového roku hodně štěstí a zdraví Vám i vašim blízkým.


Petr

 

 

 

TOPlist